П'ята науково-практична конференція
«Актуальні питання надання медичної допомоги недоношеним новонародженим»
6-8 листопада 2013 року Фонд Віктора Пінчука в рамках програми «Колиски надії» та партнерства з Національним проектом «Нове життя – нова якість охорони материнства та дитинства» провів в Києві міжнародну науково-практичну конференцію «Актуальні питання надання медичної допомоги недоношеним новонародженим» для лікарів-неонатологів, дитячих анестезіологів та реаніматологів, що працюють у відділеннях інтенсивної терапії новонароджених.

Конференція є продовженням реалізації освітньої складової програми «Колиски надії», її головна мета - підвищити кваліфікацію українських лікарів-неонатологів, ознайомити їх з новими світовими тенденціями та прогресивними методиками виходжування немовлят з критично низькою вагою тіла, впровадити прогресивні підходи виходжування недоношених новонароджених та провести прямий діалог з найкращими фахівцями галузі.

В рамках цієї мети Фонд залучив до роботи на конференції понад 100 лікарів з усіх регіонів України, зокрема, спеціалістів відділень реанімації та інтенсивної терапії новонароджених обласних перинатальних центрів, обласних дитячих лікарень, представників Кафедр неонатології та інших фахівців, як вже діючих так і майбутніх центрів програми «Колиски надії».

Головними доповідачами конференції стали провідні міжнародні неонатологи, серед яких: професор Стівен М. Донн (відділення перинатально-неонатальної медицини Дитячої лікарні Мотт Мічиганського університету системи охорони здоров'я, США); професор Лєна Гелстроьом-Вестас (старший консультант Уппсальського університету та відділу інтенсивної терапії новонароджених Уппсальської університетської лікарні, Швеція); професор Єржи Щапа (завідувач департаменту інфекційних захворювань новонароджених Познанського університету медичних наук, Польща); доктор Жанлука Ліста (завідувач відділенням неонатології Дитячої лікарні «V. Buzzi», м. Мілан, Італія); доктор Луіджи Каттароссі (директор відділення неонатології Університетської лікарні «Santa Maria della Misericordia», м. Удіне, Італія) та інші.

В рамках реалізації програми «Колиски надії» Фонд Віктора Пінчука, окрім оснащення центрів надання допомоги новонародженим найновішим та високоякісним обладнанням, приділяє значну увагу систематичній роботі з навчання персоналу клінік-партнерів програми. Загалом, з моменту запуску програми у 2006 році, за підтримки Фонду було організовано та проведено 17 навчально-практичних заходів, в яких взяли участь понад 800 медичних працівників з усіх регіонів України.
Відео доповідей
Луіджи Катароссі
Ультразвукова оцінка руху діафрагми


Луіджи Катароссі
Ультразвук легенів та неонатальний респіраторний дистрес
Стівен М. Донн
Бронхолегенева дисплазія: шляхи лікування
Стівен М. Донн
Оптимізація механічної вентиляції: від початку до зняття пацієнта з апарату
Стівен М. Донн
Діти, у яких не відбувається покращення стану: коли це не респіраторний дистрес-синдром
Стівен М. Донн
Практичне застосування легеневого графічного моніторингу
Єржи Щапа
Лікування кофеїном
Лєна Гельстром-Вестас
Роль амплітудно-інтегрованої електроенцефалографії немовлят з перинатальною асфіксією під час проведення краніоцеребральної гіпотермії
Лєна Гельстром-Вестас
Індивідуальна програма оцінки стану та виходжування новонародженого
Лєна Гельстром-Вестас
Неонатальні судоми: діагностика та лікування
Сергій Лапоног
Розгляд клінічного випадку респіраторного дистрес-синдрому
Жанлука Ліста
Недоношені діти та альвеолярний рекруітмент
Жанлука Ліста
Показання для інтубації недоношених новонароджених у пологовій залі
Жанлука Ліста
Менеджмент РДС: від пологової зали до відділення інтенсивної терапії новонароджених
Джефрі Карпай
Практичний тренінг з використання автоматичного контролю насичення крові киснем в апаратах ШВЛ AVEA
Жанлука Ліста
Стратегія відкритих легенів при механічній та високочастотній штучній вентиляції легенів
Валерія Тишкевич, Олександр Сидоров, Ірина Кондратова
Презентація результатів роботи окремих обласних перинатальних центрів