7-9 листопада 2016 року в Києві проект «Колиски надії» Фонду Віктора Пінчука проводить восьму науково-практичну конференцію на тему «Розвиток неонатології на сучасному етапі». Мета заходу - ознайомити українських неонатологів з новими світовими тенденціями у виходжуванні передчасно народжених дітей.
Уже 10 років проект «Колиски надії», окрім оснащення центрів допомоги новонародженим сучасним обладнанням, проводить системну роботу з навчання лікарів та медичних сестер світовим методикам виходжування дітей. В рамках цього проекту Фонд сприяє впровадженню новітніх технологій і практик на шляху реформування сфери охорони материнства і дитинства в Україні.
Тетяна Знаменська, головний позаштатний неонатолог Міністерства охорони здоров'я України, президент Асоціації неонатологів України: «В період реформування системи охорони здоров'я в першу чергу важлива стандартизація медичної допомоги, щоб ми говорили однією професійною мовою з нашими західними колегами. Зараз в Україні гостро стоїть питання з ведення дітей, які народилися з низькою масою тіла, і дітей з перинатальною патологією. Тому дуже важливо затвердити і впровадити систему катамністичного спостереження, яка на ранніх етапах виявляє проблеми зі здоров'ям малюків. Це дозволить знизити показники інвалідності та смертності. Завдяки тому, що на конференції присутні експерти з провідних клінік світу, ми можемо безпосередньо налагодити з ними діалог, порівняти наші підходи і дізнатися про нові методики в цій області».
Цього року серед запрошених доповідачів конференції – провідні іноземні фахівці в галузі неонатології з Австрії, Великобританії, Нідерландів, Німеччини, США, Франції та Швейцарії. У заході беруть участь 120 лікарів відділень інтенсивної терапії новонароджених з усіх регіонів України та представників профільних Кафедр вітчизняних вищих медичних навчальних закладів.
Доповідачами конференції цього року є: професор Крістоф Бюхрер (клініка «Шаріте», Берлін, Німеччина); професор Даніель де Лука (Південно-Паризька університетська клініка, Париж, Франція); доктор Квін Мок (Дитяча лікарня, Лондон, Великобританія); доктор Нік Коннеман (Медичний центр «Erasmus», Роттердам, Нідерланди); доктор Мартін Вальд (Лікарня Вельс-Гріскірхен, Австрія); професор Аарон Хамвас (Дитяча лікарня Ганни та Роберта Лур'є Школи медицини Фейнберга Північно-західного університету, Чікаго, США); професор Джеффрі Гердес та доктор медичних наук Марша Гердес (Дитяча лікарня Школи медицини Пенсільванського університету, Філадельфія, США), доцент Віра Бернет-Геррманн (завідувач відділенням неонатології Університетської дитячої лікарні, Цюріх, Швейцарія).
Під час конференції розглядається широке коло спеціалізованих тем, пов'язаних з наданням медичної допомоги передчасно народженим дітям. Зокрема, щодо догляду за пацієнтами зі складними дихальними розладами, особливостей застосування різних видів дихальної підтримки, амплітудно-інтегрованої електроенцефалографії, ентерального та парентерального харчування, катамнестичного спостереження передчасно народжених дітей і т.д. Крім того, аудиторії буде представлено програму індивідуального розвиваючого догляду та оцінки новонароджених (NIDCAP) та проведено практичні майстер-класи.
Відеозапис всіх доповідей буде опубліковано на сайтах Фонду Віктора Пінчука та Асоціації неонатологів України для широкого доступу та використання українськими лікарями.
Генеральний партнер: N.Z.Techno
Інформаційний партнер: ICTV
Партнери: Nutricia, Amaxa
Відео доповідей
Як обрати мову виступу
Звертаємо вашу увагу, що ви можете обрати мову прослуховування виступів — українську/російську або англійську.
Для цього вам необхідно підсилити один із звукових каналів:
1. Зайдіть у налаштування звуку на вашому пристрої (Windows: іконка звуку розташована у правому нижньому куті. Мас: Налаштування –> Звук)
2. Оберіть вкладку «Рівні»
3. Натисніть кнопку «Баланс»
4. Змістіть курсор вліво для того, щоб чути тільки оригінальний звук, або вправо, якщо вам потрібен переклад.
«Генетика для неонатологів»
Аарон Хамвас
«Програма індивідуального розвиваючого догляду та оцінки новонародженого»
Нікк Коннеман
«Розумна антибіотикотерапія»
Крістоф Бюхрер
«Ентеральне та парентеральне харчування»
Мартін Вальд
Майстер-клас: «Використання маневру продовженого вдиху у пологовій залі»
Валерія Тишкевич та Ірина Кондратова
«Пізні недоношені діти»
Мартін Вальд
«Малоінвазивна сурфактантна терапія»
Мартін Вальд
«Респіраторні проблеми у передчасно народжених дітей»
Аарон Хамвас
«Амплітудно-інтегрована електроенцефалографія для пацієнтів в асфіксії»
Віра Бернет-Германн (Бутікер)
«Стратегії неінвазивної вентиляції. Критерії вибору»
Джеффрі С. Гердес
«Доцільність використання амплітудно-інтегрованої електроенцелографії»
Віра Бернет-Германн (Бутікер)
«Лікування неонатального сепсису»
Крістоф Бюхрер
«Легенева гіпертензія та використання оксиду азоту»
Квін Мок
«Етичні питання виходжування новонароджених з екстремально низькою вагою»
Крістоф Бюхрер
«Неінвазивна вентиляція. Як і коли її використовувати?»
Даніель де Лука
«CPAP та інтерфейси. Застосування»
Даніель де Лука
«Догляд за дітьми з дихальними розладами»
Квін Мок
«Катамнестичне спостереження передчасно народжених дітей: когнітивні, мовні та поведінкові функції»
Марша Гердес
«Лікування некротичного ентероколіту»
«Поліорганна недостатність у доношеного новонародженого»
Джеффрі Гердеc
«Результати роботи Київського, Житомирського та Харківського перинатальних центрів. Шляхи вдосконалення медичної допомоги новонародженим»
Вікторія Біла, Юрій Вайсбер та Ірина Кондратова